3. ročník - Královské Poříčí 2009

Letos se konal již 3. ročník této soutěže, které se účastnilo 12 šestičlenných družstev z regionálních knihoven. Tyto hry pořádá Klub dětských knihoven při Svazu knihovníků a informačních pracovníků Karlovarského kraje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR. Letos jsme byli v Královském Poříčí a hry byly na téma STARÁ ŘEMESLA. Ze vzorných čtenářů naší knihovny se vybralo družstvo z těchto dětí ve věku 10-13 let: JANKŮ Radka - ZŠ Nejdek nám. Karla IV., GONDOVÁ Kristýna -Víceleté gymnázium Ostrov, STŘELCOVÁ Martina - Víceleté gymnázium Ostrov, SYNKOVÁ Aneta - ZŠ Nejdek nám. Karla IV., MANČALOVÁ Barbora - ZŠ Karlovarská Nejdek, KAUFMANNOVÁ Tereza - ZŠ Karlovarská, Nejdek. Každé družstvo se muselo na hry připravit, vymyslelo si svoji prezentaci a vyrobilo si erb cechu řemeslného, v našem případě "Perníkářek z Nejdku". Umístili jsme se na pěkném 6. místě - důstojně jsme reprezentovali naši knihovnu. Za účast v soutěži obdrželo družstvo milé odměny a spoustu jiných upomínkových předmětů a odnesli jsme si spoustu zážitků. Je třeba poděkovat za organizaci především knihovnicím v Královském Poříčí a jejím pomocníkům a sponzorům této akce za pěkné odměny pro děti.