Akce s knihovnou

beseda ms nerudova

Beseda s MŠ Nerudova

24. květen 2023
Zobrazení: 4

24. května do dětského oddělení zavítali předškoláci z MŠ Nejdek Nerudova, které jsme seznámili s prostředím knihovny a na závěr si společně zasoutěžili.

moudra sovicka

Ve středu 24. 5. proběhla ve spolupráci s organizací Moudrá sovička, z.s. vzdělávací akce pro seniory zaměřená na vzdělávání v oblasti chytrých telefonů, tabletů, počítačů a notebooků.

hry bez hranic

Hry bez hranic

20. květen 2023
Zobrazení: 10

V sobotu 20.5. 2023 se čtyřčlenné družstvo odvážlivců vydalo reprezentovat naší knihovnu na regionální soutěž knihoven Hry bez hranic.
Hry byly letos pořádané Krajskou Knihovnou Karlovy Vary. Téma soutěže bylo Filmové rodiny a my si zvolili Alenku v říši divů.
Kuba, Yvettka, Adélka a Ella si vybojovali krásné 3. místo za nejlepší prezentaci (kostým + pokřik + erb) a v celkové soutěži se umístili na 9. místě.
Soutěže se zúčastnilo celkem 15 knihoven z Karlovarského kraje.
Našim reprezentantům moc děkujeme!

Krásy Plzeňského kraje

18. květen 2023
Zobrazení: 10

V úterý 16.5. 2023 jsme vernisáží otevřeli výstavu soutěžních prací žáků základních škol a ZUŠ v Nejdku a předávali ceny vítězům. Děti malovaly obrázky do soutěže na téma Krásy Plzeňského kraje, která byla vyhlášena knihovnou v rámci projektu Okno do České republiky. Cílem tohoto projektu je poznávat s dětmi kraje naší země. V loňském roce jsme byli v kraji Karlovarském, letos jsme pomyslné Okno otevřeli do kraje Plzeňského. A je opravdu na co koukat. Výstava je k vidění do konce června. Za krásný hudební zážitek děkujeme žákům hudebního oboru ZUŠ v Nejdku a jejich učitelům.

Nejdecké kočárkování

18. květen 2023
Zobrazení: 9

Nejdecké kočárkování se konalo v sobotu 13.5. 2023 a moc se povedlo. Děkujeme paní A. Virágové za spolupráci a také všem, kteří se na této akci podíleli a pomohli s organizací. Děkujeme také panu J. Pencákovi za dokreslení atmosféry zapůjčením krásného dobového automobilu. Všem účastníkům byl na závěr předán jako poděkování malý upomínkový dárek.

Kalendář akcí

říjen 03
Čtenářská výzva pro děti
Dne 3. října začíná druhý ročník čtenářské vý...
duben 03
Soutěž o vstupenky do ZOO Plzeň
Zoologická a botanická zahrada města Plzně sp...
květen 16
Krásy Plzeňského kraje
Výstava soutěžních prací žáků základních škol...

Jsme i na Facebooku

Online katalog knih

vyhledávání podle názvu knihy, autora, klíčových slov nebo libovolného textu
rezervace knih a přístup ke čtenářskému kontu

vstoupit