4. ročník - Františkovy Lázně 2010

Ve zdravém těle zdravý duch - to je název již 4. ročníku regionální knihovnické soutěže, kterou pořádá Klub dětských knihoven. Jak již z názvu vyplývá, letošní soutěž byla věnována lázeňství a zdravovědě a uspořádaly ji knihovnice z Františkových Lázní. Nejdeckou knihovnu reprezentovalo družstvo děvčat "NEJDECKÉ MASÉRKY" ve složení: Pavlína Koubková, Andrea Synková, Adéla Šindelková a Stáňa Wolfová. Každé družstvo si muselo připravit rozcvičku, povzbuzující pokřik, společný dres a erb knihovny. Na 10 stanovištích čekaly všechny soutěžící záludné otázky z historie lázeňství, lázeňských měst a jejich okolí, testy ze znalostí lázeňských procedur, poznávání bylinek, léčivých pramenů nebo lékařských předmětů, anatomie a 1. pomoci. Nejdecké družstvo sice nezvítězilo, ale důstojně reprezentovalo naší knihovnu a obdrželo pěkné ceny. K příjemné pohodě přispělo i letní počasí, které nás provázelo celý den, pěkné prostředí v okolí knihovny, kde se soutěž odehrávala a také spousta zážitků nejen ze soutěže, ale také z prohlídky muzea, města a cesty vlakem.