6. ročník - Chodov 2012

Rok s rokem se sešel a opět jsme se připravovali na další ročník, tentokráte již šestý na regionální soutěž Hry bez hranic aneb knihovnice dětem. Tentokrát tuto soutěž organizovala knihovna Chodov spolu s KDK SKIP. Téma letošních her byly Olympijské hry. V sobotu 26.5. 2012 vyjelo z Nejdku do Chodova družstvo ve složení: Tereza Sekotová, Andrea Synková, Anežka a Jitka Pancovy (ZŚ Náměstí Karla IV.), Vojtěch Flídr (ZŠ Karlovarská) a Daniel Satýnek (gymnázium Ostrov). Na soutěž probíhaly opět důkladné přípravy. Děti se učily historii olympijských her, zopakovaly si české osobnosti olympijských her, vyráběly si dresy a vymyslely si prezentaci pro představení družstva. Vše zvládly na jedničku.

V Chodově se sjelo 14 knihovnických družstev z celého regionu. Všichni byli odhodláni bojovat. Po slavnostním zahájení v krásném sportovním areálu města, kdy vzplál olympijský oheň, představila se družstva a zazněla česká hymna se začalo soutěžit. Mezi sportovními disciplínami byly i disciplíny vědomostní. Naše družstvo si vedlo velice dobře. Nejdek se umístil na krásném 6. místě. Děti obdržely hodnotné ceny a odnesly si spoustu zážitků z celého sportovního dne. Už se těšíme na další ročník, který se uskuteční v nové krásné knihovně v Ostrově nad Ohří.