9. ročník - Kraslice 2015

V sobotu 23. května se konal V Kraslicích, v areálu knihovny a blízkém okolí již 9. ročník soutěžního klání mezi knihovnami, Hry bez hranic. Jako každý rok, i letos se děti pilně připravovaly již před soutěží, studovaly informace o Kraslicku, musely si také vyrobit erb a naučit se bojový pokřik. Letošní ročník se konal v duchu řemesel, která jsou obvyklá pro Krušnohoří – např. výroba hudebních nástrojů nebo krajkářství. V sobotu 23. května vyjelo družstvo nejdeckých krajkářek ve složení Andrea Semanová, Terezie Šimonková, Eva Tichá a Tereza Ziebová. A protože naše družstvo reprezentovalo krajkářství, jely s námi do Kraslic také dvě paličkářky z o.s. Krušnohorská krajka, paní Dagmar Málková a Blanka Satýnková, které dětem i dospělým předváděly ukázky paličkování. Soutěž začala na zahradě knihovny představením jednotlivých týmů, po kterém se již družstva rozběhla plnit úkoly na jednotlivých stanovištích. Děti musely například sestavit hudební nástroje, poznat zvuk hudebních nástrojů, vyrobit obraz z krajek nebo zdolat pašeráckou stezku. Na dalším stanovišti čekaly záludné otázky z historie Kraslicka, a také různé historické předměty, které děti měly poznat. Soutěž se odehrávala na zahradě knihovny, ale také v městských sadech a přilehlém okolí, které prověřilo i fyzickou kondici dětí i knihovnic. Po soutěži čekal na všechny na zahradě knihovny dobrý oběd, a také projížďka koňským povozem do opravované historické budovy bývalých městských jatek. Všechna družstva převedla během 10 disciplín vyrovnané výkony, ale vítěz je vždy jen jeden. Přes to, že naše děvčata nezvítězila, velice dobře reprezentovala nejdeckou knihovnu a v konkurenci 14-ti týmů obsadila 9. místo. Všechny týmy obdržely krásné ceny a diplom za účast.