10. ročník - Nová Role 2016

V sobotu 21. května se konal v Nové Roli již 10. ročník knihovnické soutěže Hry bez hranic aneb Knihovnice dětem. A protože letošní téma se týkalo planet a vesmíru, vyjela v sobotu ráno skupinka mimozemšťanů – Nejfoni z Nejfonie - ve složení Andrea a Natálie Semanovy, Simona Holíková a Jakub Chaura na meziplanetární kongres. Děti se na soutěž připravovaly několik týdnů, musely si vyrobit erb, vymyslet společný pokřik a vyráběly si slušivé vesmírné kombinézy. Soutěž se konala v areálu koupaliště, kde po představení jednotlivých družstev děti postupně plnily různé úkoly v 11 disciplínách, které prověřily nejen jejich vědomosti, ale i fyzickou kondici. Po soutěži čekal na děti dobrý oběd, kulturní i sportovní program a nakonec vyhlášení výsledků. Přesto, že naše družstvo nezvítězilo, velice dobře reprezentovalo nejdeckou knihovnu a děti si ze soutěže odnesly nejen krásné ceny a diplomy za účast, ale spoustu zážitků na příjemně strávený den.