V lednu 2022 se nám podařilo rozjet nový projekt knihovny Dostaveníčko s nápadem. Cílem Dostaveníčka je oživit prostor čítárny a podílet se na charitativních akcích v našem okolí nebo tvořit pro radost. Prvním nápadem dostaveníčka je háčkování chobotniček. Je to celoroční projekt, kdy každé úterý od 15 do 17 hodin probíhá setkání zájemkyň o tuto dílnu. Tvoříme pro neziskovou organizaci Nedoklubko, z.s.. Chobotničky poputují předčasně narozeným dětem v nemocnici v Karlových Varech.
Děkujeme tímto akciové společnosti VLNAP v Nejdku za podporu tohoto projektu, za sponzorský dar - 4 kg pletací příze pro tyto účely.