Akce s knihovnou

Noc s Andersenem

31. březen 2023
Zobrazení: 25

Noc s Andersenem je akce knihoven na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují v knihovně u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena.

Pro děti byl připraven bohatý program. Nejdříve jsme si přivolali pana Andersena, který dětem povyprávěl o svém životě a svých dílech. Poté na děti čekala soutěž, kdy musely řešit všelijaké úkoly a podle indicií uhodnout, o kterou pohádku H. Ch. Andersena se jedná.

Na večeři následovala pizza a po menší pauze úniková hra na téma Alenka v říši divů. Děti byly rozdělené na dva týmy, které musely vyřešit, jak se dostat ven z uzavřené místnosti přes řadu logických úkolů, aby nakonec stihly zachránit Alenky kočičku před Srdcovou královnou. Na konci je jako překvapení čekal poklad.

Před spaním si děti poslechly pohádku a ráno jsme se běželi rozcvičit před kostel. Celá akce byla zakončena výtvarnou dílnou, kdy si děti vyrobily na památku stojánek na společnou fotku z předchozího dne.

Tímto chceme všem moc poděkovat za krásnou spolupráci a vydařenou 1. Noc s Andersenem, na kterou budeme ještě dlouho vzpomínat.

Kalendář akcí

říjen 03
Čtenářská výzva pro děti
Dne 3. října začíná druhý ročník čtenářské vý...
duben 03
Soutěž o vstupenky do ZOO Plzeň
Zoologická a botanická zahrada města Plzně sp...
květen 16
Krásy Plzeňského kraje
Výstava soutěžních prací žáků základních škol...

Jsme i na Facebooku

Online katalog knih

vyhledávání podle názvu knihy, autora, klíčových slov nebo libovolného textu
rezervace knih a přístup ke čtenářskému kontu

vstoupit