Projekt Knížka pro prvňáčka

Městská knihovna v Nejdku se přihlásila do celostátního projektu Už jsem čtenář – knížka pro prvňáčka, jehož cílem je podporovat a rozvíjet čtenářské návyky žáků již od prvního ročníku školní docházky. Vzhledem k situaci, která nastala v uplynulém školním roce, kdy byly školy uzavřeny, nemohly děti přijít do knihovny na besedu a knihy pro prvňáčka jim nemohly být předány. Proto jsme pozvali teď už druháky do knihovny hned na začátku nového školního roku. V úterý 22. září navštívili pobočku knihovny žáci druhých tříd ZŠ Karlovarská. I přesto, že besedy opět nemohly proběhnout tak, jak bychom si všichni přáli, děti zvládly krátkou besedu a prohlídku knihovny v rouškách a poté jsme se přesunuli na školní pozemek před knihovnou. Děti odpovídaly na různé literární otázky, zarecitovaly básničky a zazpívaly několik písniček. A pak už všechny obdržely knihu Katka a klokan ze šuplíku spisovatelky Lenky Rožnovské a malou sladkost. Besedy a předání knížek poté následovaly 23. a 24. 9. v hlavní knihovně na náměstí pro žáčky ze ZŠ nám. Karla IV.