V pátek 31. března proběhla v Městské knihovně v Nejdku historicky 1. Noc s Andersenem.

Noc s Andersenem je akce knihoven na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují v knihovně u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena. Pro děti byl připraven bohatý program. Nejdříve jsme si přivolali pana Andersena, který dětem povyprávěl o svém životě a svých dílech. Poté na děti čekala soutěž, kdy musely řešit všelijaké úkoly a podle indicií uhodnout, o kterou pohádku H. Ch. Andersena se jedná. Na večeři následovala pizza a po menší pauze úniková hra na téma Alenka v říši divů. Děti byly rozdělené na dva týmy, které musely vyřešit, jak se dostat ven z uzavřené místnosti přes řadu logických úkolů, aby nakonec stihly zachránit Alenky kočičku před Srdcovou královnou. Na konci je jako překvapení čekal poklad. Před spaním si děti poslechly pohádku a ráno jsme se běželi rozcvičit před kostel. Celá akce byla zakončena výtvarnou dílnou, kdy si děti vyrobily na památku stojánek na společnou fotku z předchozího dne. Tímto chceme všem moc poděkovat za krásnou spolupráci a vydařenou 1. Noc s Andersenem, na kterou budeme ještě dlouho vzpomínat.