Ve čtvrtek 16. března se uskutečnila v Galerii@ vernisáž výstavy tapisérii a obrazů paní Drahomíry Němcové Jandové. Vernisáž byla obohacena autorským čtením její knihy Drahuščiny povídky (1. díl) - Už bylo v Podkrušnohoří dost slz.
Paní Drahomíra N. Jandová se narodila v obci Stříbrná, kde žila do svých dvaceti let. Kus svého dalšího života prožila v Českém ráji, později v USA. Po těchto životních etapách se v roce 2012 usadila natrvalo opět v rodném domě ve Stříbrné. Od mala ráda sportovala a malovala. Vystudovala Střední pedagogickou školu v Karlových Varech. Absolvovala také Lidovou konzervatoř v Praze zaměřenou na zapomenuté textilní techniky. Její tvorba zahrnuje kresby a tapisérie. Zapomenuté textilní techniky také vyučovala na Lidové škole umění v Turnově a později v americkém Rochesteru. Svoji tvorbu vystavovala na mnohých místech v Čechách i v Americe.