Ekopříběh a paličkovaná krajka

    Ekopříběh a paličkovaná krajka

Ve čtvrtek 14. 11. jsme vernisáží zahájili v Galerii @ hned dvě výstavy. První z nich je výstava tvorby paní Nadi Somorové, která nese název „VINYL JE IN a DENIM X- -MAS“ a druhá z nich je výstava paličkované krajky nejdeckého spolku paličkářek a má název „Adventní světlo“.

N. Somorová žije 20 let v Karlových Varech ve Staré Roli. Do Nejdku téměř 15 let dojíždí za prací, přáteli, přírodou, za příbuznými i na nevšední akce. O sobě nám mimo jiné napsala: „Jsem podnikavá dáma s odvahou a chutí zkoušet nové věci. Líbí se mi, když jsou užitečné předměty svázané s elegancí. Na kreativní cestu mne přivedl nápad, kdy jsem si přála proměnit pracovní praktický nosič visaček na vkusný, designový módní doplněk na krk. A protože jsem zastánce lozoe „Udržitelného životního stylu“ (Zero waste – život bez odpadů, Up-cycling – přeměna starých a nepotřebných produktů na produkty s vyšší užitnou hodnotou, než jakou měl původní výrobek) představuji Vám kolekci, kterou jsem nazvala VINYL JE IN, která se skládá z módních a bytových doplňků, jako např. tašky, stojánky na šperky, fotorámečky, stojánky na knihy. Pro zimní čas jsem obohatila sortiment o DENIM X-MAS – vánoční ozdoby ze starých džínů.“ Naděžda se také věnuje charitativní činnosti a podporuje Denní centrum Žirafa. Na vernisáži výstavy bude u autorky výstavy k zakoupení Mincovník „Žirafka“ (žetonek do nákupního košíku a přívěšek na klíče).

Druhou výstavou, která doplnila tvorbu paní N. Somorové, byla výstava paličkářek z Nejdku ze spolku Krušnohorská krajka. Výstava nesla název „Adventní světlo“.

Informace o výstavě
Název: Vinyl je in, Denim X-Mas, Adventní světlo
Kategorie: Umění
Autor: Naďa Somorová, Krušnohorská krajka
Období: Listopad 2019
Online katalog
Kniha je film, který se odehrává v mysli čtenáře. Proto chodíme do kina a říkáme: „Hm, kniha je lepší.“ Paulo Coelho

Online katalog knih

vyhledávání podle názvu knihy, autora, klíčových slov nebo libovolného textu
rezervace knih a přístup ke čtenářskému kontu

vstoupit